Codzienne

Super mama to ja ;) :). 10 powodów dlaczego uważam że jestem dobrą mamą.

Jest mi bardzo miło że zostałam nominowana przez niupki.wordpress.com do wzięcia udziału w akcji #supermama, którą organizuje troskliwamama.pl .

  Choć sprawa wcale nie jest taka prosta, mam opisać 10 powodów które sprawiają że jestem dobrą mamą. Będzie to wpis bardzo subiektywny, dlatego proszę o wyrozumiałość.

  1.KOCHAM

  Jestem mamą dwóch wspaniałych synów, Kocham ich z całego serca. Staram się im to okazywać w gestach, w słowach i uczynkach. 

  2. SPRAWIEDLIWA MATKAA

  Odkąd zostałam mamą drugiego syna słowo sprawiedliwość nabrało trochę innego znaczenia. Miłek ma prawie 7 lat, Dygniatarz 11 miesięcy a już muszę realnie i sprawiedliwie oceniać sytuacje jakie między nimi zachodzą. Wiem że to dopiero początek tej drogi, im chłopcy będą starsi tym więcej może się zdarzać konfliktów. Będę chciała sprawiedliwie ich traktować.
  3. WESOŁA MATKAA

  Jam Matkaa do tańca i do różańca. Uwielbiam się wygłupiać, razem z chłopakami. A im w to Graj 😎. Widzę że sprawia im to wielką radość gdy matkaa błaznuje i pozwala sobie wchodzić dosłownie na głowe. 

  4. PIŁKA NOŻNA

  Może to nietypowy powód hihi. Choć kiedy oglądamy wspólnie mecze, widzę jak mojego syna fascynuje ten sport. Cieszy go fakt że z mamą może na ten temat też pogadać. Wszystko co łączy ludzi to też jakaś forma miłości :).

  5. MATKAA SŁUCHA

  Staram się słuchać swoje dzieci. Bo one naprawdę chcą rozmawiać, chcą być wysłuchane, pragną uwagi i skupienia na nich, na ich potrzebach i bardzo chętnie weszliby we współpracę, gdyby tylko poświęcono im trochę więcej uwagi. Już nie zbywam Miłka byle czym, bo widzę, słyszę jak coś opowiada ile uczucia w to wkłada. Widzę że to jest dla niego ważne że mama go słucha.

  6.ASERTYWNOŚĆ

  Chcę wychowywać moje dzieci na asertywnych ludzi. Zachowania asertywne pomagają dzieciom, dorosłym w każdej możliwej sutuacji życiowej. I to staram się przekazać swoim maluchom. Że ich zdanie jest ważne, nie oznacza wcale zbuntowanego dzieciaka, które tupie nogami. Tylko takie które potrafi wyrazić swoją opinię i wykazać, że jest ona słuszna, za pomocą argumentów. I co ważne umie odmawiać w kulturalny sposób, jeśli nie ma na coś ochoty. 

  7. BEZPIECZEŃSTWO

  Kochająca rodzina to poczucie bezpieczeństwa. Że niewiadomo co by się stało mama i tata zawsze będą, przy nich. Chcę żeby moi chłopcy to wiedzieli, to czuli, że zawsze jestem z nimi i dla nich. Poczucie bezpieczeństwa daje dzieciom wielką siłę, do wszystkiego. W głębi swojego serca każde dziecko wie, że warunkiem jego istnienia jest płynące od rodziców poczucie bezpieczeństwa, oparcie, jakie mu dają, ale przede wszystkim cała ich miłość.  

  8. ZAUFANIE

  To dla mnie bardzo ważny powód. Bycie dobrą mamą polega na tym że moje dzieci mi ufają. Potrafią przyjść do mnie z każdym problemem, jak i sukcesem. Dzielą się swoimi troskami, lub gdy im się krzywda dzieje.  Wtedy jestem w stanie im pomóc, zareagować.

  9. PASJA

  Ja z moim mężem posiadamy pasję. Chcielibyśmy aby nasze dzieci też kiedyś odnalazły swoje hobby. Staramy się dawać im dobry przykład.

  10. ZDROWIE

  Jestem kochającą mamą bo dbam o ich zdrowie. O nawyki żywieniowe, o odporność. A także o własne zdrowie, badam się, kontroluję gdy coś mnie nie pokoi. Chcę im towarzyszyć w ważnych chwilach, a takich przed nimi jeszcze wiele :).

  Zdrowa mama to Super mama !

  Do zabawy zapraszam :

  mamanawypasie.blogspot.com

  zaciszerozmaitosci.pl

  mamanacalego.pl

  Zasady zabawy – opublikuj wpis na swoim blogu podając 10 powodów, dlaczego uważasz, że jesteś super mamą. Może to być w jakiejkolwiek formie  Wspomnij we wpisie o tym, kto jest organizatorem konkursu (Troskliwa Mama) oraz kto cię nominował, a także nominuj trzy osoby. Oczywiście w zabawie może wziąć też udział osoba nienominowana. Miłej zabawy!

  Reklamy

  46 myśli na temat “Super mama to ja ;) :). 10 powodów dlaczego uważam że jestem dobrą mamą.

  1. Akcja niebanalna, bo promuje pozytywne macierzyństwo, a przede wszystkim pozwala nam – matkom spojrzeć na siebie nieco łaskawszym okiem. Umieć docenić swój trud, wysiłek i starania to bardzo duża sztuka. Czasem trzeba się wspiąć aż na wyżyny, żeby spojrzeć na siebie w super-kategoriach. Bo często jest tak, że dobra mama to mama, która każdego dnia czuje, że mogłoby być lepiej, ze mogłaby dać więcej, mogłaby być lepsza, bardziej wyrozumiała… ale ta bariera, te wielkie oczekiwania tak naprawdę leżą tylko w naszych umysłach, bo każda z nas jest super 🙂

   A Ty będąc ze swoimi chłopcami, nie ograniczając ich, pokazując im życie z pasją, bawiąc się z nimi i żartując wypełniasz to wszystko w 100%.

   Swoją drogą jeszcze raz dziękuję, że dałaś mi możliwość spojrzeć na siebie łaskawszym okiem. To dla mnie cenna lekcja macierzyństwa. Kolejna. Bardzo pozytywna.

   Polubione przez 1 osoba

   1. Dziękuję za to, że jest mi dane być Matkaą. Akcja trafiona w punkt :). Wywołuje chwilę refleksji zadumy…….

    Tylko matka może oglądać z takim samym przejęciem proces wchłaniania, trawienia i pierwszą kupkę swojego dziecka, co jego świadectwo maturalne, dyplom uniwersytecki, czy też pismo powiadamiające o przyznaniu mu nagrody Nobla.
    H. Auderska

    Polubienie

  2. Klaudia – jesteś super mamą. Świadczy o tym to, co o sobie napisałaś ale również rysunek Twojego Miłka. On również uważa Ciebie za super – mamę i wróżkę, która swoją różdżką spełnia jego życzenia. To najlepszy dowód. Wspaniale, że się podzieliłaś z nami swoimi przemyśleniami. I dziękuję za nominację. Wyzwanie przyjęte 🙂 💖

   Polubienie

  Skomentuj

  Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

  Logo WordPress.com

  Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie na Google+

  Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie z Twittera

  Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie na Facebooku

  Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

  w

  Connecting to %s