wydarzenia kulturalne

Zaskakująco ? Pozytywni

Międzynarodowy Dzień teatru uczciłam oglądając przedstawienie „Pozytywni”, według scenariusza Cezarego Harasimowicza. Obsada aktorska jak dla mnie z najwyższej półki. Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Łukasz Simlat i Janusz Chabior. Najbardziej byłam ciekawa Magdaleny Boczarskiej, po obejrzeniu filmu „Sztuka kochania” zaimponowało mi jej aktorstwo filmowe. Chciałam zobaczyć ją na żywo, na deskach teatru :). 

Pozytywni to Transseksualista który jest mężem i ojciecem. Gej rolnik spod Mławy, hrabianka z katolickiej i konserwatywnej rodziny, która odkrywa swoje pochodzenie żydowskie. Wszystkie te postacie spotykają się na zajęciach psychoterapeutycznych, prowadzonych przez panią psycholog, która również okazuje się nie być wolna od problemów. Taka charakterystyka przypadków może wskazywać zapowiedź ciężkiej i moralizatorskiej sztuki. Podany jest nam lekki i niemal komediowy spektakl, który co chwila przerywają salwy śmiechu. W zabawny sposób prezentowane są stereotypy na temat Polski, problemów społecznych i politycznych. W połowie sztuki jest zwrot akcji co bardzo pozytywnie wpływa na przebieg przedstawienia. Tytuł Pozytywni jest dwuznaczny gdyż okazuje się że jeden z pacjentów zostaje zarażony wirusrem Hiv.

Bardzo przyjemnie się ogląda spektakl, widz wychodzi w bardzo pozytywnym nastroju, zadowolonym z własnej tolerancji i pełen refleksji życiowych. 

Dla mnie to prawdziwy hit teatralny, obsada składająca się z topowych aktorów wpływa na jakość sztuki. Janusz Chabior czaruje swoim głosem, Łukasz Simlat w swoim komediowym kunszcie nie ma sobie równych. Szczerze polecam jest to dobrze zagospodarowane prawie dwie godziny.

 

Reklamy

22 myśli na temat “Zaskakująco ? Pozytywni

  1. Wygląda na coś cholernie ciekawego! Obsada faktycznie jest z najwyższej półki, szczególnie lubię Chabiora. Przyznam, że za teatrem samym w sobie nie przepadam i z wielką chęcią zobaczyłabym tą sztukę przeniesioną na wielki ekran 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s