Codzienne

Mama będzie zła …

Każdy wychowuje dziecko najlepiej jak potrafi. Przynajmniej tak mnie się wydaje. Staramy się z mężem uczyć naszego syna szczerości i prawdomówności. Ja być może na pewne rzeczy jestem bardziej wrażliwa niż inni i stąd moje poirytowanie delikatnie mówiąc.

Ostatnio szlag mnie trafił !!!! Syn spędzał popołudnie u mojej rodziny. Przyszedł zadowolony, opowiadał co tam robił. Ja się go spytałam czy nie jest głodny a on że nie bo jadł tam kanapki. Spojrzał się na mnie i mówi : 

Mamo nie bedziesz zła?

– Ja: a czemu mam być zła. 

Bo jeszcze coś jadłem tylko oni mi kazali nie mówić . Powiedzieli tylko nie mów mamie bo będzie Zła! 

We mnie jakby piorun strzelił, słucham dziecka dalej. 

Mamo ja bym Ci i tak powiedział bo wiem że Tobie i tacie mogę wszystko powiedzieć.

 Spytałam co takiego jadłeś że ja nie mogę o tym wiedzieć, a syn że lody. Ja nie mam pretensji o to że zjadł lody tylko o to jaki komunikat moje dziecko dostało że mama jest Zła. Spotkałam się na drugi dzień z moją rodziną i wytłumaczyłam im, poprosiłam aby więcej tak nie mówili do syna bo on wszystko nam mówi. Taką mamy umówę, że choćby coś nabroił, lub ktoś go skrzywdził on ma nam o tym powiedzieć. A wy takimi komunikatami  Tylko nie mów mamie bedzię zła, zaburzacie naszą pracę nad prawdomównością. Zachowując się w ten sposób, pokazujecie mojemu dziecku, że mamę można olewać, że mamę można oszukiwać, że mamę można okłamać. Chcemy aby nasze dziecko mówiło nam zawsze prawdę. Są różne sytuacje na świecie, są ludzie którzy krzywdzą dzieci i właśnie takimi słowami operują „Tylko nie mów nikomu bo Ci krzywdę zrobię” itd. Dostałam jeszcze w odpowiedzi że mój syn jest biedny bo ja mu tyle rzeczy zabraniam jeść. Zabraniam bo jest alergikiem, choć bezprzesady jak zje raz na jakiś czas czekoladę czy jakiegoś słodycza którego nie może, nic mu się nie stanie…..Ja chcę tylko uszanowania naszych zasad nad którymi pracujemy z synem. A wy takim zachowaniem pokazujecie dziecku, że zdanie jego matki jest nic nie warte? Że można ją olać! Oszukać!!

  Nie wiem może i jestem przewrażliwiona ;), chcę dbać o własne dziecko i To wszystko :). I najlepiej wyjaśniać wszystkie nieporozumienia od ręki 😉 

Reklamy

18 myśli na temat “Mama będzie zła …

 1. Nie, nie jesteś przewrażliwiona. Mnie też by szlag trafił… jeszcze nie mam dzieci, ale już się boję jak teściowie i rodzice będą postępować…

  Polubienie

 2. Mam dokładnie takie samo podejście. Nic dodać, nic ująć. Nie lubię podejścia „cicho..cicho…”
  Rozszerzę to co napisałaś w ostatnim zdaniu: to uczenie dziecka że „w dobrej” sprawie można oszukiwać. To duży błąd. Też się z takaimi sytuacjami spotykałam, na szczęście, podobno robię tak groźną minę, że wobec mnie takich prub nie było jeszcze.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Masz rację Gosiu :). Nie wiem czy dziadkowie zdają sobie z tego sprawę, że źle robią. Może oni w swoim życiu dostawali takie komunikaty i teraz to powielają. Jak na razie u nas spokój, zobaczymy na jak długo ?
  Pozdrawiam

  Polubienie

 4. A potem ludzie się dziwią, że dzieci wierzą w internetową przyjaźń z każdym internautą, umawiają się na spotkania z nieznajomymi czy też są ofiarami molestowania i przemocy seksualnej. Przecież każdy z nich mówi „to będzie nasz sekret”!

  Polubione przez 1 osoba

 5. Nie jesteś przewrażliwiona, chociaż mam też świadomość, że często tak się mówi „nie mów mamie, że…”. Niestety, to jest taka głupia pozostałość szczególnie u starszych osób, które coś powiedzą, a potem pomyślą. Ja bym zareagowała podobnie jak Ty.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s